אודות

נולדה וגדלה

 טל בן בינה, או בקיצור בנבינה, נולדה וגדלה בקיבוץ ניר יצחק שבנגב. שם, תוך כדי קטיף אבוקדו מפרך, או נהיגה פרועה על מלגזה במפעל, היתה חולמת על עולם התיאטרון המופלא בעיר הגדולה. לאחר ששירתה את המולדת באומץ לב, ארזה לה מברשת שיניים, דובון וסלון ויצאה בלב רועד לתל-אביב, להגשים את חלומה.   

בכרך הסואן פגשה את כל המי ומי והמי זה בכלל, התרועעה עם אנשי מחתרת התיאטרון, למדה ב"סטודיו למשחק של ניסן נתיב", עזבה אחרי שנה בנסיבות מסתוריות, והמשיכה ללמוד באופן עצמאי: משחק מול מצלמה, תיאטרון תנועה, עיצוב והפעלת בובות, בימוי, פיתוח קול והכנת פסטה ברוטב פטריות טריות עם חרדל.

בן-בינה היתה שחקנית-יוצרת בקבוצת תיאטרון הפרינג' "הגדה השמאלית" (פרינג', כלומר קבוצה שזכתה בפרסים באירופה, אך בארץ איש לא שמע עליה). היא הופיעה בסרטים ותכניות טלוויזיה כמו "קלרה הקדושה", "אלינור", "זהב של שוטים", "רצח מצלמים", "אנחנו לא לבד", פרסומות שונות וכו'. בעכו השתתפה במופע "המבוך" של להקת "קליפה" ובתיאטרון הקאמרי זכתה לעבוד עם חנוך לוין בהצגה "אשכבה". 

במקביל לקריירת משחק רבת תהפוכות, עסקה בנבינה בכתיבה דרמתית, תרגום סדרות טלוויזיה, תסריטאות לילדים ולנוער, קופירייטינג, הוראת דרמה במסגרות שונות, ושלל עבודות ופרוייקטים מעניינים, כמו למשל שותפות בהפקה, בבימוי ובכתיבה של קלטת הוידאו "דוד פומפה" (מחזמר לילדים בכיכובו של דרור קרן - פריט נדיר לאספנים!).

לתיאטרון הבובות התגלגלה כמעט בלי כוונה, אבל... הבובות הפעילו על בנבינה את כוחות הכישוף האדירים שלהן והיא מצאה עצמה טובלת בקסם עד צוואר. היום היא עוסקת לא רק בכתיבה וביצוע של ההצגות, אלא גם בעיצוב הבמה ויצירת הבובות - תראפיה מדהימה לגוף ולנשמה!

כאשר גילתה בנבינה את הכיף הטמון במלאכת יד (ר"ע בתיה עוזיאל), לא יכלה להתאפק ושיתפה בתענוג את קהלה: לחלק מהמופעים נוספו סדנאות יצירה – חוויה מרעננת שסוחפת הורים וילדים כאחת.

ההצגות וההפעלות זכו להצלחה בקרב הקהל והגורמים המקצועיים. בנבינה מופיעה במקומות נכבדים כמו תיאטרון גבעתיים, מוזיאון תל אביב, פסטיבל חיפה הבינלאומי להצגות ילדים, פסטיבל הבובות הבינלאומי בירושלים, פסטיבל סמילנסקי בבאר שבע, פסטיבל הבובות הבינלאומי בירושלי, פסטיבל הצגות ילדים בינלאומי בחיפה ופסטיבל הבובות הבינלאומי בחולון. ההופעות מתקיימות גם בתוך גנים במסגרת סל תרבות, בקייטנות יחודיות ובמתנ"סים שונים ברחבי הארץ.
 
כיום בנבינה חיה לה בנחת ברמת גן, עובדת בגינה ומגדלת את בנה. מנסה בכל יום מחדש להגשים את החלום שחרטה פעם על גזע עץ אבוקדו... להיות יוצרת של קסם וחוויה. 
Comments