ימי הולדת

ימי הולדת עם בנבינה


   עריכת ימי הולדת לא היתה חלק מהתכניות שלי, אבל אנשים בקהל, שראו את ההופעות, מאד ביקשו... אז למה לא, בעצם? כאשר הצגת יומולדת הנה מקצועית, מושקעת ומכובדת - זוכים הילדים לארוע תיאטרלי, יצירתי ויוצא דופן שיזכר שנים רבות.

    ניתן להזמין את ההופעות הקטנות, אלו המשולבות עם סדנאות יצירה לכל בית או אולם. אבל כדי ליצור אווירה נאותה, נדרש שיתוף פעולה מלא של ההורים והמבוגרים: לשמור על השקט, לתת דוגמא של צפיה קשובה, לעזור ולהשתתף בשלב היצירה והכי חשוב - להנות לפחות כמו הילדים...!

 

הרפתקאות הדרקון פיץ

 

יומולדת לאיה החמור

 

יצירה ויצורים

 

ממליצים

לכל המעוניין

המלצה על ההפעלות וההצגות של טל בן בינה

 

  את עבודתה של טל אני מכירה עוד מזמן כהונתי כמנחה לגיל הרך של המרכזים הקהילתיים של תל אביב ויפו. טל שחקנית מוכשרת במיוחד, ההצגות שכתבה,בימה ועיצבה - מצוינות. הסיפורים מעניינים, המסרים טובים, המשחק מצוין והבובות והתפאורה יפהפיים.

    הזמנתי את טל ליום ההולדת של בני גיל מונט - יומולדת 5.

    ההצגה וההפעלה היו מקסימים. בהצגה משתמשת טל בחפצים יומיומיים ביתיים והופכת אותם לדמויות שובות לב. הסיפור מקסים והילדים היו מרותקים. ההצגה מועברת בעדינות, עובדה הנחשבת בעיני המקצועיות מאד חשובה. הוולגריות הקיימת בהפעלות רבות המיועדות לילדים כיום לא קיימת בהצגות של טל.

   ההפעלה אחרי ההצגה ערבה את הילדים עוד יותר בתהליך הבנת הסיפור וחשיבות המיחזור והיתה מותאמת לגיל וליכולות של כל הילדים. דבר זה חשוב על מנת ליצור חווית הנאה והצלחה בעשייה.

   לסיכום, ההצגה "יצירה ויצורים" וכל ההפעלות וההצגות של טל בן בינה הינן חויה תרבותית ואינטליגנטית שלמה (ולא לשכוח אותנו ההורים שהתגלגלנו מצחוק......)

 


ציפי מונט
מורה ליוגה להריון,
דולה- מלווה בלידה, מומחית בחינוך לגיל הרך
054-2070382
tsippy@monat.co.il
www.studiolotus.co.il

 

 

 

 

את טל בן בינה זכיתי להכיר בעת שצפיתי בהצגה "הרפתקאות הדרקון פיץ" בפסטיבל תיאטרון גבעתיים בחנוכה 2008. הביצוע המקצועי, המרשים והמרתק העלה במוחי את הרעיון לשלב את ההצגה המופלאה, וסדנת ההפעלה שבהמשך להצגה, במסיבת יום ההולדת ה-6 של בני. את ההזמנה למסיבת יום ההולדת עיצבתי בצורת כרטיס כניסה להצגת תיאטרון, הכולל ספח לתלישה עבור שקית ההפתעה. הילדים התבקשו להגיע למסיבה עם "כרטיס ההצגה".

   הילדים וההורים הוקסמו, נהנו, וגם השתתפו באופן יצירתי ופעיל. לאחר יום ההולדת לא הפסיקו להודות ולהלל את הנאה שחוו הילדים וההורים. המקוריות של שילוב מסיבת יום ההולדת בהצגת תיאטרון צלליות צבעוניות, וסדנת הפעלה ויצירה יצרה גיוון מאוד מרענן ביחס למסיבות יום ההולדת הנהוגות במקומותינו. השמחה וההצלחה היו מרובים ומרשימים.

  מניסיוני כמרפאה בעיסוק אני מכירה ילדים רבים שאינם מסוגלים ליהנות במסיבות ימי הולדת הכרוכות בהפעלות למיניהן, המולה רבה, ועודף גירויים. הצפייה בהצגה, וסדנת היצירה, בליווי ושיתוף ההורים, מאפשרות השתתפות חיובית לכל הילדים. בסיום הפעילות יוצאים הילדים ממסיבת יום ההולדת עם יצירה שהוכנה במו ידיהם, שמהווה גורם לסיפוק והנאה רבים יותר מאשר קבלת "פרסים" סתמיים.

 

אני ממליצה בחום על טל בן בינה והצגותיה. נהנינו גם מהצגות "הדייג ודג הזהב", ו-"יומולדת לאיה החמור".


קלאודיה יוטן-מאיר

מרץ 2009

 

 

המלצה:

חגגתי יומולדת לשני ילדי-  בן השמונה ובת החמש. טל התחילה בהצגה עם דמויות עשויות במו ידיה היא "דובבה" את היצורים ויצרה תאטרון בובות של ממש עם יצורי הגרוטאות . הילדים הבוגרים והצעירים ישבו מרותקים לסיפור וליצורים. בתום ההצגה הזמינה טל את הילדים ליצור יצורים דומים  מחומרי המיחזור השונים שהיו בנמצא. הילדים, מאותגרים מההצגה, ניגשו במרץ למלאכה. כל אחד לפי יכולתו ומיטב כשרונו בהנחייה ועזרה של טל (ואי אלו הורים חביבים ) יצרו יצירות בהמון חשק וכיף.הם אף זכו לייצר "מיני הצגות"

-מפגשים בין היצורים שלהם לאלה של האחרים. הילדים נהנו ,יצרו וזכו לחויה גם משמחת ומפעילה וגם עם ערך מוסף של מיחזור ושמירה על איכות הסביבה. וכל זאת נעשה על ידי טל במקצועיות וחביבות עם המון הומור סבלנות ואהבה ליצירה וליוצרים הקטנים. מומלץ בחום ואהבה.

 

דפנה לוי

 

Comments