תיאטרון חפצים


 המסע לארץ החפצים האבודים

הצגה אקולוגית

נעל שמאל תעשה הכל כדי למצוא את אחיה החמוד שהלך לאיבוד! 

היא יוצאת עם בנבינה (הבובנאית)להרפתקאות מרגשות

 ובדרך הן פוגשות 

יצורים שונים ומשונים 

העשויים כולם חפצים ישנים!

על היצירה 

ועל מה שהיא עברה...

את ההצגה הזו יצרתי מזמן, בתחילת שנות האלפיים, מחפצים שכבר אז היו ישנים... הרעיון היה לעודד חשיבה יצירתית ולפתח את הדמיון. בסדנאות יצירה שהתקיימו אחרי המופע ילדים חגגו כשהפכו במו ידיהם חפצים ישנים ליצורים משונים, מקוריים ומפתיעים. 


עם השנים התבלט גם הערך הסביבתי של ההצגה אשר מזמינה ילדים לעשות שימוש חוזר  ב"חפצים שאין בהם חפץ". הנושא האקולוגי הפך (לצערנו) חשוב יותר ובעל משמעות קיומית...


בשנת 2020 (כן, כן, בחסות הקורונה) החלטתי לתחדש את ההצגה! (ואל תגידו לי שאין מילה כזו. יש. זו מילה מתוחדשת. בעצמי תיחדשתי.)


מיקדתי וחידדתי את המסר הסביבתי של הסיפור  "לחשוב קצת יותר, לא לזרוק סתם, זה טוב יותר לכולנו, טוב גם לעולם!" 

האם הצגות ילדים יכולות לשנות את המציאות? כנראה שלא. אבל אם הילדים שלנו יגדלו להיות אנשים שחושבים קצת יותר על סביבתם - זו ההשקעה הכי טובה שאני יכולה לעשות כאן ועכשיו למען העתיד!

 

 


          


 

 
תוספות לאחר ההצגה


משחק קח-תן מתנות

למי אין בארון חפץ ישן, שפעם ממש שימח אותנו, היום יושב מבויש ונשכח על המדף? זו ההזדמנות שלנו להעניק לחפצים הישנים חיים חדשים, בית חדש, הזדמנות לשמח עוד ילד או ילדה! אז נפרד מהם לשלום במשחק מדליק, ונזכה במתנה - קצת משומשת אך עדיין מרגשת!!!


סדנת יצירה לאחר ההצגה

בתום ההצגה, הילדים יוצרים בעצמם יצורים מעניינים מחפצים ישנים שהביאו מהבית (משפך ישן, ברז מיובש, מנורת שולחן מקולקלת, מברשת משומשת, קומקום עקום, מחבת חבוטה, מסננת, צנצנת, וכו').

כדי להעמיק את ההכרות עם יציר כפיהם, הילדים ממלאים עבורו "תעודת זהות" בה כתוב שם היצור, מה הוא אוהב, איפה הוא חי וכו'. בסוף הסדנה, כל ילד יוצא עם יצירה מיוחדת במינה - ביטוי אישי לדמיון וליצירתיות שלו.

 לגיל: 4-9

      מספר משתתפים: עד 40 (80 כולל הורים)
      משך המפגש: כשעה וחצי (כולל ההצגה).

דרושה עזרה: בשלב הפעלת אקדחי הדבק החם, נדרשת עזרת מבוגרים.

לא לדאוג: בזמן היצירה אין שימוש בחומרים מלכלכים.

      לא לשכוח: להביא חפצים מעניינים.

 

ą
Tal ben bina,
25 בפבר׳ 2020, 11:54
Comments